رفع خطای use a content delivery network (cdn)

برای رفع خطای use a content delivery network (cdn) در GTmetrix از روش زیر استفاده کنید.

CDN ارور در جی تی متریکس به شما میگوید برای افزایش سرعت سایت خود از سرورهای CDN که قطعی ندارند و به صورت ابری هستند استفاده کنید.

البته استفاده از این سرورها هم دردسرهای خودش را دارد و باید حتما از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

این ارور چندان مهم نیست و میتوانید آن را نادیده بگیرید، بسیاری از سایت های موفق بدون CDN کار میکنند و البته سایت های خیلی معروف و حتی خود گوگل از CDN استفاده میکند.

شبکه تحویل محتوا یا همون cdn با استفاده از سرورهایی که در سرتاسر دنیا توزیع شده و با توجه به موقعیت جغرافیایی کاربر از طریق نزدیک‌ترین سرور به کاربر محتوای ذخیره شده را به وی ارائه می‌دهد. این سرویس در افزایش سرعت تحویل محتوا و پهنای باند در وب سایت‌های با ترافیک بالا و وب سایت‌های جهانی مانند گوگل، یاهو، فیس بوک و… بسیار تأثیرگذار است.

این سرویس به این شکل کار میکنه که از روی اطلاعات قابل دانلود شدن سایت شما(مانند فایل کدهای CSS، فایل کدهای جاوااسکریپت، فایل‌های مولتی مدیا و…) یک نسخه کپی بر روی nodes یا همون سرورهای مختلف خودش که در سراسر جهان داره ذخیره میکنه و بعد از اینکه کاربری وارد سایت شما میشه و نیاز به این اطلاعات داره همین داده های ذخیره شده روی سرور که به صورت اشتراکی به بسیاری از سایت‌ها سرویس میدهند از نزدیکترین سرور یا node بر اساس موقعیت جغرافیایی بازدیدکننده دانلود و بهش تحویل داده میشن.

حالا اگر یکی از این سرورها در دسترس نباشد مشکلی ایجاد نمیشود و از سرور دیگری سایت بارگذاری میشود در نتیجه سایت هیچوقت دان نمیشود و همیشه بالا می آید.

این سبب افزایش رتبه سایت میشود و البته سرعت سایت هم وقتی بالاتر برود از نظر گوگل امتیاز مثبت محسوب میشود.

GTmetrix از شما میخواهد که کل سایت یا حداقل مدیا و عکس ها را در CDN بارگذاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *